<<<       P  o  w  r  ó  t       <<<

    -->     Egzaminy gimnazjalne.

W środę 22 kwietnia 57 gimnazjalistów naszej szkoły zmierzyło się zadaniami części humanistycznej. W całym kraju około pół miliona. To kolejny egzamin po sprawdzianie szóstoklasisty, do którego musi przystąpić każdy gimnazjalista.

Egzaminu nie można nie zdać, ale od ilości uzyskanych punktów może zależeć czy uczeń dostanie się do wymarzonego liceum lub odpowiednio sprofilowanej klasy.
W czwartek część matematyczno-przyrodnicza, a w piątek język nowożytni.
Część humanistyczna i matematyczno-przyrodnicza trwają po 120 minut, natomiast język 90 minut.
Maksymalna możliwa ilość punktów do uzyskania z każdej części egzaminu wynosi 50.
Wynik egzaminu gimnazjalnego nie jest odnotowywany na świadectwie ucznia. Każdy absolwent otrzymuje specjalne zaświadczenie wydane przez Państwową Komisję Egzaminacyjną, odbierane przez ucznia w szkole.

Dla większości gimnazjalistów pierwszy dzień egzaminów był wielkim przeżyciem. To było widać po ich twarzach i zachowaniu się. Mimo, że egzamin rozpoczął się o godzinie 9.00, niektórzy byli w szkole już od godziny 7.30. Nikt się nie spóźnił, wszyscy zachowywali się grzecznie jak przystało na młodzież bądź, co bądź już licealną. Chwała im za to. Aby tej powagi i koncentracji nie zabrakło do ostatniego egzaminu.
Powodzenia.

Jeśli chcesz jeszcze raz przeanalizować zagadnienia humanistyczne znajdziesz je w pliku poniżej.

arkusz części humanistycznej

Jeżeli chcesz sprawdzić jak Ci poszło, odpowiedzi znajdziesz poniżej.

odpowiedzi części humanistycznej

S. Czykwin





<<<       P  o  w  r  ó  t       <<<