<<<       P  o  w  r  ó  t       <<<

-->     Rok szkolny 2006/2007

MIESTZOSTWA WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dnia 14 kwietnia 2007 roku w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Uczestniczyło w nich 28 drużyn dziewcząt oraz 35 zespołów chłopców z całego województwa.
W drodze do Białegostoku uczestnikom naszej szkoły towarzyszyła pani Irena Grygoruk oraz pan Cezary Szykuła. Pogoda do biegania była odpowiednia, a nastroje panujące wśród zawodników pozytywne. Nastawienie uczniów naszego liceum uległo jednak zmianie podczas wstępnego zapoznawania się z trasą, która przebiegała przez las i łąki. Zawodnicy zmagali się z piaszczystą, nierówna powierzchnią. Najcięższym odcinkiem biegu okazały się ostatnie metry. Wyczerpani uczestnicy musieli pokonać stromą, kilkumetrową górkę, za którą znajdowała się meta. Mimo lekkiego podenerwowania wszystkim uczestnikom udało się szczęśliwie i szybko ukończyć bieg. Zawody przebiegały sprawnie, dzięki dobrej organizacji i sprzyjającym warunkom pogodowym.
Rezultatem zmagań naszej reprezentacji dziewcząt w sztafecie 10x1000 metrów było 16 miejsce. Sztafeta chłopców w biegu 10x1500 metrów zajęła 27 miejsce.