9 Memoriał Mikołaja Wróblewskiego

Dnia 1 czerwca 2011r. w Zespole Szkół z DNJB odbył się Memoriał Mikołaja Wróblewskiego w siatkówce, upamiętniający jego dziewiątą rocznicę śmierci. W spotkaniu wzięło udział aż 6 drużyn, które zostały podzielone na grupy A i B po 3 zespoły w jednej. Do grupy A przydzielono: PG DNJB, TL Białowieża, ZS Bielsk Podlaski. W grupie B występowały następujące drużyny: II LO DNJB, PG Narewka i ZSZ Hajnówka. Grano trzy sety bez względy na wynik.

Pierwszy mecz rozpoczęli gospodarze II LO DNJB przeciwko PG Narewka wygrywając 3:0. Na drugiej stronie sali siatkarze PG DNJB dzielnie walczyli z TL Białowieża „obrywając” niestety 0:3.

Po rozegraniu pierwszego meczu w grupie A i B, trener, inicjator spotkania a zarazem jego organizator Roman Daniluk uroczyście powitał gości i rozpoczął IX Memoriał czcząc pamięć Mikołaja Wróblewskiego minutą ciszy. Oficjalnie zawody otworzył dyrektor naszej szkoły Pan Eugeniusz Saczko, który podziękował za ich zorganizowanie i życzył uczestnikom udanych akcji.

Następnie rozgrzani, pełni energii i determinacji zawodnicy wrócili na parkiet, aby rozegrać kolejne mecze.

5

Mecz o 5 miejsce rozegrał się pomiędzy drużynami ZS 4 z  Bielska Podlaskiego ,a zespołem  z ZSZ Hajnówka. Niestety siatkarze z ZSZ musieli ustąpić bardziej doświadczonej drużynie i spotkanie zakończyło się wygraną zawodników z Bielska Podlaskiego (2:0).

O 3 miejsce grała nasza gimnazjalna drużyna siatkarzy z drużyną PG NAREWKA. Nasi gimnazjaliści mimo, że podczas innych rozgrywek już raz przegrali z drużyną z Narewki tym razem wyszli na boisko bardziej zdeterminowani, aby pokonać drużynę przeciwną. Udało im się to i chłopcy wygrali dość wysoko (25:12; 25:16).

Finał rozegrany został pomiędzy najlepszymi drużynami poszczególnych grup . Nasza licealna drużyna LO DNJB spotkała się z drużyną TL Białowieża. Mecz był bardzo wyrównany, drużyny szły niemalże punkt za punkt , niestety pierwszy set wygrała drużyna z Białowieży. Set drugi należał już do naszych zawodników, którzy prowadzili od początku i wygrali. Trzeci set został rozegrany jako tie-break do 15 punktów. Do końca drużyny szły „łeb w łeb” niestety pod koniec drużynie z Białowieży udało się odskoczyć na 3 punkty, co przesądziło o losie spotkania. Nie był to pierwszy mecz tych drużyn ,wcześniej wiele razy grały one ze sobą, najczęściej kończyło się to na korzyść naszych zawodników lecz nie tym razem. Drużyna z Białowieży okazała się lepsza w tym turnieju i wygrała 2:1.